Dziś jest wtorek, 22.06.2021, imieniny Pauliny, Flawiusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Folwarczanie » Aktualności » Folwarcznie reprezentują Sołectwo Dziadowice-Folwark w III edycji konkursu "Jeden Dzień w Sołectwie"

Folwarcznie reprezentują Sołectwo Dziadowice-Folwark w III edycji konkursu "Jeden Dzień w Sołectwie"

DSC_0360

11 października 208 roku w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu odbył się II etap i zarazem finał konkursu "Jeden Dzień w Sołectwie - przyroda, kultura i tradycja", którego organizatorami byli Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego i Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Konkurs składał się z II etapów: przedstawienie projektu spędzenia jednego dnia w swoim sołectwie. Do II etapu zakwalifikowało się 30 sołectw z terenu całej Wielkopolski- w tym gronie znalazło się nasze sołectwo. W II etapie należało przygotować danie główne na ciepło i przystawkę z wykorzystaniem kaczki. Folwarczanie serwowali kacze udka w sosie piernikowo -miodowym z pieczoną dynią i ziemniakami oraz glazurowane buraczki. Przystawka natomiast to sałatka z kaczką, karmelizowaną gruszką, serem rokpol skropiona winegretem malinowo-imbirowym.

Jury w składzie: Marzena Wodzińska Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego, Dorota Kinal Dyrektor Departamentu Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego, Roman Dawid Tauber Kanclerz Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu zdecydowało o przyznaniu naszemu sołectwu wyróżnienia i nagrody finansowej w wysokości 1000 zł. Było nam bardzo miło brać udział w konkursie i reprezentować Gminę Malanów.

BK

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności