Dziś jest wtorek, 22.06.2021, imieniny Pauliny, Flawiusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Folwarczanie » Aktualności » Folwarczanie w Bitwie Regionów

Folwarczanie w Bitwie Regionów

duck-2957809_640

Z przyjemnością informujemy, że przedstawiciele Stowarzyszenia Folwarczanie z panią sołtys Bożeną Kołek na czele, jako laureaci etapu wojewódzkiego, reprezentują gminę Malanów i region wielkopolski w Konkursie Bitwa Regionów.

Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs kulinarny przeznaczony dla Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń. W ramach tego konkursu zaprezentowane zostaną tradycyjne potrawy z wybranych regionów Polski. W konkursie biorą udział po 3 stowarzyszenia lub Koła Gospodyń Wiejskich z każdego województwa, wyłonione we wcześniejszych eliminacjach. Udział w tegorocznej bitwie, która odbędzie się w Bydgoszczy wezmą Koła z województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, podlaskiego, małopolskiego, wielkopolskiego, śląskiego, lubuskiego, łódzkiego, pomorskiego i lubelskiego.

Smak dań, sposób podania i pomysłowość oceni profesjonalne jury, w składzie: Hubert Gonera, Grzegorz Łapanowski, Artur Michna, Grzegorz Parczewski oraz dr Józef Sadkiewicz. Jury stanowią znane i doświadczone osoby ze świata kulinarnego. 

Folwarczanie reprezentujący region wielkopolski zaserwują danie: pieczone udko kacze z glazurowanymi buraczkami i kluskami żelaznymi.

Warto nadmienić, że proces przyrządzania dania będzie zarejestrowany przez TVP Bydgoszcz, która odwiedzi Folwarczan w ich świetlicy.

Życzymy powodzenia

B.K.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności