Dziś jest wtorek, 22.06.2021, imieniny Pauliny, Flawiusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Folwarczanie » Aktualności » „Folwarczanie” na Warszawskim Festiwalu Kulinarnym

„Folwarczanie” na Warszawskim Festiwalu Kulinarnym

20180916_095705

Jak już wcześniej informowaliśmy, 09 września w Bydgoszczy, zorganizowany został Ogólnopolski konkursu kulinarny „Bitwa regionów – bitwa na smaki”, podczas którego Stowarzyszenie Folwarczanie zdobyło wyróżnienie. Dzięki temu oraz na zaproszenie pana Grzegorza Łapanowskiego - członka jurry - nasze Stowarzyszenie mogło uczestniczyć i zaprezentować tradycyjną kuchnię wielkopolską w ramach II Edycji Warszawskiego Festiwalu Kulinarnego „Królewski stół”. Festiwal ten, odbył się w Wilanowie w dniach 15-16 września.

Na stoisku akcji „Polska Smakuje” sygnowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, które gościło „Folwarczan”, można było posmakować kuchni regionalnej m.in. kaczych udek z buraczkami, kaczki nadziewanej jabłkami, tradycyjnej sałatki z ziemniaków, pyry z gziką, pasztetu z gęsiny czy wiejskiego masła z białym serem oraz smalcu z wiejskim chlebem i kiszonym ogórkiem. Z ciast serwowaliśmy drożdżowca i jabłecznik.

Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, a potrawy smakowały każdemu odwiedzającemu. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów od gości, a przede wszystkim od Organizatorów festiwalu.

Udział w festiwalu przyniósł nam wiele wrażeń i miłych wspomnień. Czekamy na kolejne kulinarne wyzwania.

B.K.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności