Dziś jest wtorek, 22.06.2021, imieniny Pauliny, Flawiusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Folwarczanie » Aktualności » Folwarczanie kulinarną wizytówką gminy Malanów i województwa wielkopolskiego

Folwarczanie kulinarną wizytówką gminy Malanów i województwa wielkopolskiego

DSC_1036

To, że stowarzyszenie Folwarczanie ma dobry smak, wiadomo nie od dziś. Doceniło to jury Bitwy Regionów, ogólnopolskiego konkursu kulinarnego, przyznając mu wyróżnienie w tegorocznej edycji, która odbyła się 9 września w Bydgoszczy. Przypomnijmy, że nasi kulinarni mistrzowie zaserwowali pieczone udko kacze z glazurowanymi buraczkami i kluskami żelaznymi.

Komisja w składzie: przewodniczący – Grzegorz Parczewski oraz członkowie: Artur Michna, Hubert Gonera, dr Józef Sadkiewicz i Grzegorz Łapanowski oceniła 30 dań konkursowych i przyznała następujące miejsca:

I Miejsce – Stowarzyszenie „Podlaski szlak kulinarny” w Szepietowie (województwo podlaskie) za Udziec z dzika na rejbaku oblany leśnym sosem;

II Miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Kamień Mały (woj. lubuskie) za przygotowanie „Kasli” – karkówki surowej wędzonej duszonej w kapuście kiszonej;

III Miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich Ornontowice (woj. śląskie) za Kopę Ornotowicką.

Wyróżnienie:

Stowarzyszenie „Folwarczanie” Dziadowice Folwark (woj. wielkopolskie) – Pieczone kacze udka z kluskami żelaznymi i glazurowanymi buraczkami oraz

Koło Gospodyń Wiejskich Osowiec (woj. wielkopolskie) – Kaczka Faszerowana.

Nagrody w konkursie ufundowali: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Kujawsko - Pomorskiego oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Materiał z przygotowań do konkursu, nagrany wcześniej przez TVP Bydgoszcz, zostanie wyemitowany w TVP w paśmie ogólnopolskim w programie Dziennik Regionów 15 września.

To nie koniec sukcesów kulinarnych stowarzyszenia Folwarczanie. Niejako idąc za ciosem, przedstawiciele stowarzyszenia w dniu 16 września wezmą udział w II Warszawskim Festiwalu Kulinarnym „Królewski stół”. Na zaproszenie Grzegorza Łapanowskiego, organizatora imprezy będą promować wielkopolskie smaki i potrawy tradycyjne.

Festiwal odbywać się będzie w trzech miejscach: na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, w Urzędzie Dzielnicy Wilanów i na Plaży Wilanów.

Więcej informacji o konkursie:

https://www.facebook.com/events/431781927248571/

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w promowaniu naszego regionu.

Bożena Kołek


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności