Dziś jest wtorek, 22.06.2021, imieniny Pauliny, Flawiusza
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Folwarczanie » Aktualności » Folwaraczanie na Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu

Folwaraczanie na Narodowej Wystawie Rolniczej w Poznaniu

1920x1200

Stowarzyszenie „Folwarczanie” na zaproszenie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wzięło udział w Narodowej Wystawie Rolniczej, która odbyła się w dniach 30 Listopada – 2 Grudnia na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa z okazji stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Oprócz wydarzeń historycznych jakim była inscenizacja wjazdu Ignacego Paderewskiego do Poznania, odbywały się wystawy zabytkowych maszyn i urządzeń rolniczych oraz prezentowano smaki kuchni staropolskiej.

Nasze stowarzyszenie serwowało zupę dyniową, „żelaźnioki”, kacze piersi serwowane w sosie piernikowo-miodowym z glazurowanymi buraczkami. Zwiedzający mogli też skosztować sałatki ziemniaczanej, chleba ze smalcem, gziki i wiejskiego masła, a na deser spróbować szarlotki.

Podczas wystawy braliśmy udział w pokazie kulinarnym, w trakcie którego mieliśmy przyjemność zaprezentować sposób w jaki przyrządzić piersi z kaczki w sosie piernikowym z kluskami żelaznymi i glazurowanymi buraczkami.

Na zakończenie otrzymaliśmy z rąk Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolinctwa list gratulacyjny za udział w Narodowej Wystawie Rolniczej oraz podziękowania za kultywowanie polskich zwyczajów kulinarnych.

B.K.

Poniżej, w załączniku podziękowania od Ministra Rolnictwa


Galeria zdjęć


Pliki do pobrania


Pozostałe aktualności