Dziś jest piątek, 19.07.2019, imieniny Alfreda, Wincentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Folwarczanie » Aktualności » W Dziadowicach Folwark docenili tradycje i swojskie jadło. 

W Dziadowicach Folwark docenili tradycje i swojskie jadło. 

W Dziadowicach Folwark docenili tradycje i swojskie jadło. 

 

W niedzielne popołudnie 24 lipca przy świetlicy wiejskiej podczas pięknej pogody rozpoczęto celebrowanie święta tradycji regionalnych połączonych z Naszym Jadałem. 

Prezes Bożena Kołek powitała wszystkich uczestników festynu a szczególnie zaproszonych gości: Wójta Gminy Malanów pana Prentczyńskiego, Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki panią Przygońską, Prezesa Banku Spółdzielczego w Malanowie pan Tygielskiego, panią Gruszczyńską i pana Harasnego- Radnych Powiatu Tureckiego, panią Bińkowską Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziadowicach. Gościliśmy również panią Beatę Charycką ze Stowarzyszenia Klon Jawor z Warszawy.

Naszym gościem specjalnym był pan Adam Kozanecki finalista programu kulinarnego MasterChef. Pan Adam podczas festynu gotował tradycyjną potrawę z białej kaszy gryczanej z grzybami i warzywami, którą uczestnicy festynu mogli degustować.

 Ważnym wydarzeniem festynu był konkurs Nasze Jadło organizowany przez Centrum Kultury i Sztuki w Malanowie, w którym brało udział 6 sołectw z naszej gminy- głównym składnikiem potrawy była kasza.

Po raz drugi drużyna kulinarna z naszej wsi zajęła pierwsze miejsce przygotowując kotlety z kaszy gryczanej z warzywami  serwowane z dresingiem z ogórka kiszonego i jogurtu , sałatkę z kaszy pęczak z orzechami włoskimi, selerem, cebulą i natką pietruszki na deser zaserwowaliśmy Panna Cotte z kaszy manny z owocami leśnymi i sosem owocowym.

 

Wrażeń artystycznych dostarczyły zespoły ludowe z naszego regionu: zespół Jarzębinki, Tradycja, młodzieżowe Akcent i Acord. Atrakcją wieczoru był występ kabaretu ludowego Niechcice.

  Nasi goście festynowi mogli  skosztować smacznej domowej grochówki, zjeść kiełbaski z grilla, wypić kawę z domowymi wypiekami przygotowanymi przez naszych mieszkańców. Dzieci szalały na dmuchanych placach zabaw, finałem imprezy była dyskoteka na wolnym powietrzu do późnych godzin wieczornych.

 Festyn Tradycji Regionalnych Dziadowice Folwark finansowany był ze środków Starostwa Powiatowego w Turku i Gminy Malanów w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz Stowarzyszenia Folwarczanie. 

 

Jak co roku dziękujemy naszym wiernym sponsorom :

Państwu Kubackim, Państwu Ogrodowczykom, Firmie Sun Garden, Agencji Ubezpieczeniowej Wągiel, Zarządowi Banku Spółdzielczego w Malanowie, pani Macudzińskiej- salon fryzjerski Metamorfoza, panu Woźniakowi- Zakład Instalatorstwa Elektrycznego, Firmie Ar bud Arkadiusz Dużyński, Firmie usługi dekarskie Mirosław Krawczyk, Firmie Agnes Kaczkowski, Zespołowi Batos – Włodarczyk, państwu Dorocie Andrzejowi Tutak.

Szczególne podziękowania należą się mieszkańcom i członkom Stowarzyszenia Folwarczanie, którzy włączyli się w prace organizacyjne imprezy.

Dziękuję bardzo- i zapraszamy za rok ;)

 

BK

 

 


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności