Dziś jest piątek, 19.07.2019, imieniny Alfreda, Wincentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Folwarczanie » Aktualności » Policja na Folwarku

Policja na Folwarku

Policja na Folwarku

 

14 października 2017 r. Stowarzyszenie Folwarczanie rozpoczęło realizację projektu „Na Folwarku zdrowo i bezpiecznie”, realizowanego we współpracy z LGD Turkowską Unią Rozwoju T.U.R.

Tego dnia w świetlicy wiejskiej zorganizowano spotkanie z przedstawicielami policji – asp. sztab. Krzysztofem Aleksanderkiem i sierż. Karoliną Krych. Tematem spotkania było bezpieczeństwo – na drogach, ale także we własnym domu. Policjanci przedstawili działania przestępców, którzy wykorzystują łatwowierność szczególnie osób starszych i samotnych. Zwrócili uwagę na zdarzające się w okolicy kradzieże bydła oraz metody złodziei, którzy podając się za przedstawicieli zakładu energetycznego czy gazowni są wpuszczani do domów i mieszkań. Po ich odejściu okazuje się, że właściciel został okradziony z gotówki czy cennych przedmiotów. Funkcjonariusze apelowali do mieszkańców o zachowanie ostrożności, zabezpieczanie swojego mienia oraz zwracanie uwagi na obce osoby pojawiające się w okolicy.

Uczestnicy spotkania otrzymali upominki w postaci zestawów odblasków, co na pewno przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na lokalnych drogach.

 B.K.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności