Dziś jest piątek, 19.07.2019, imieniny Alfreda, Wincentego
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Folwarczanie » Aktualności » Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka już za nami!

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka już za nami!

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka już za nami!

W niedzielne popołudnie 29 maja już po raz piąty świętowaliśmy Dzień Dziecka.
Jak zawsze dzieci z rodzicami oraz dziadkami chętnie skorzystały z naszego zaproszenia, było gwarno i wesoło.
Pomimo kapryśnej pogody naszym milusińskim dobrego humoru i beztroskiej zabawy nie brakowało.
Imprezę otworzyła prezes Bożena Kołek witając przybyłych gości- pana Sławomira Prentczyńskiego Wójta Gminy Malanów, pana Jana Tygielskiego Prezesa Rejonowego Banku Spółdzielczego w Malanowie, panią Renatę Bińkowską Dyrektor Szkoły Podstawowej w Dziadowicach i Radę Pedagogiczną,  panie z Zamiejscowego Oddziału Przedszkola Gminnego w Dziadowicach- Agnieszkę Dawicką Misiek i Annę Ignasiak, wszystkie dzieci ich rodziców i opiekunów.
Część artystyczną festynu rozpoczęły dzieci z przedszkola w dalszej kolejności były występy  wokalno-taneczne dzieci ze Szkoły Podstawowej. Występy były nagradzane gromkimi brawami. Po części artystycznej przyszedł czas na konkurencje sportowe organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji z Malanowa. Skompletowano trzy grupy wiekowe - chętnych do zabaw nie brakowało. Udział w zawodach brało 40 dzieci, na zwycięzców w poszczególnych konkurencjach czekały puchary ufundowane przez OSiR oraz nagrody od Stowarzyszenia Folwarczanie i od sponsorów.

Dzieciom dużo radości dostarczyła zabawa z dużą maskotką Myszką Miki oraz Klaunami, były bańki mydlane, malowanie buziek i wspólna zabawa  na placu zakończona konkurencją grupową - przeciąganie liny.
Podczas trwanie festynu dzieci korzystały również z dmuchanej zjeżdżalni i dmuchanego placu zabaw.
Zadbano również o kubki smakowe naszych milusińskich: był popcorn, hot-dogi, łakocie, pączki, eklerki i czekoladowe przekąski. Podczas festynu dorośli mogli napić się kawy, skosztować domowych wypieków przygotowanych przez mieszkańców sołectwa.
Jak co roku pragniemy podziękować naszym wiernym sponsorom "za duże serca", dzięki którym festyn mógł się odbyć i należał do udanych!- Dziękujemy:
Państwu Ogrodowczykom, Kubackim, Firmie Sun- Garden, Prezesowi Banku Spółdzielczego w Malanowie p. Tygielskiemu, Gminnej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Malanowie, OSiR-owi, Dyrektor i Radzie Pedagogicznej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Dziadowicach oraz dzieciom, Panom Pawłowi i Marcinowi.
Dziękuję również mieszkańcom i członkom Stowarzyszenia Folwarczanie za włączenie się do prac przy organizacji festynu. Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka był jak co roku współfinansowany przez Gminę Malanów w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.

BK


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności