Dziś jest środa, 17.10.2018, imieniny Małgorzaty, Ryszarda
Wielkość tekstu:
A A+ A+
Jesteś tutaj: Strona główna » Stowarzyszenie Folwarczanie » Aktualności » Dzień samych atrakcji dla najmłodszych. Jaki był IV Dzień Dziecka na Folwarku? Sami przeczytajcie!

Dzień samych atrakcji dla najmłodszych. Jaki był IV Dzień Dziecka na Folwarku? Sami przeczytajcie!

Dzień samych atrakcji dla najmłodszych. Jaki był IV Dzień Dziecka na Folwarku? Sami przeczytajcie!

Ostatnia niedziela maja upłynęła w naszej miejscowości w miłej atmosferze zabawy i dobrego humoru.

Odbyła się IV edycja Festynu Rodzinnego z okazji Dnia Dziecka współfinansowanego z budżetu Gminy Malanów w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Imprezę otworzyła Prezes Stowarzyszenia Folwarczanie Bożena Kołek witając zaproszonych gości. Szczególnie gorąco powitano dzieci, rodziców, opiekunów oraz uczniów i przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej w Dziadowicach.

Część artystyczną Festynu zapoczątkowały dzieci Gminnego Przedszkola z Dziadowic, w kolejności były występy wokalne i taneczne dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dziadowicach. W repertuarze mali artyści nawiązali również do Dnia Mamy wyrażając swoje uczucia i życzenia dedykując śpiewane utwory wszystkim mamom Było dużo wzruszeń i uśmiechów na twarzach rodziców.

Po występach przyszedł czas na konkurencje sportowe organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji z Malanowa. Skompletowano trzy grupy wiekowe a chętnych nie brakowało... OSiR trzy pierwsze miejsca w każdej grupie wiekowej nagradzał pucharami okolicznościowymi. Stowarzyszenie i sponsorzy obdarowali zwycięzców cennymi nagrodami, każdy uczestnik otrzymał również nagrodę pocieszenia w postaci czekoladowej niespodzianki.

Dużo atrakcji dostarczyła dzieciom zabawa z Dyziem i Myszką Miki. Wprowadzeniem do zabaw z animatorami było malowanie dzieciom twarzy, puszczanie gigantycznych baniek mydlanych a w końcu wesoła wspólna zabawa na placu przy świetlicy, którą zakończyła konkurencja grupowa przeciągania liny.

Przez cały czas trwania festynu dzieci korzystały z zjeżdżalni i dmuchanego placu zabaw. Wszystkie dzieci uczestniczące w imprezie były częstowane :popcornem, hot-dogami, pączkami, eklerkami, napojami i słodkimi przekąskami. Rodzice mogli napić się kawy i skosztować domowych wypieków -chętnych nie brakowało.

 

Tradycyjnie już jak co roku pragniemy podziękować naszym wiernym sponsorom, dzięki którym impreza należała do naprawdę udanych.

 

Dziękujemy:

Państwu Ogrodowczykom,

Państwu Kubackim,

Państwu Kowalczykom,

Firmie Sun Garden,

Państwu Olenderkom,

Prezesowi Banku Spółdzielczego w Malanowie Panu Tygielskiemu,

Pani Dyrektor,  Radzie Pedagogicznej oraz dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Dziadowicach za występy artystyczne,

Gminnej Komisja ds. Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Malanowie,

Ośrodkowi Sportu i Rekreacji z Malanowa za zaangażowanie i przeprowadzenie konkurencji sportowych oraz puchary,

Rodzicom i mieszkańcom wsi za pomoc przy organizacji festynu.

 

Pomimo braku zainteresowania  Centrum Kultury i Sztuki w zakresie współorganizacji Festynu Kulturalnego z okazji Dnia Dziecka tegoroczna impreza nie straciła na atrakcyjności. Festyn był  nadzwyczaj udany z bogatym programem i wyjątkowo licznym gronem naszych Milusińskich. 

Zapraszamy wszystkich za rok na kolejny festyn Rodzinny!

 

B.K.


Galeria zdjęć


Pozostałe aktualności